2. El otomobil piyasası | Websohbet.com
giriş yap

2. El otomobil piyasası

Sıfır otomobillerde ki artış , tüketiciyi 2. el otomobil piyasasına yöneltti. Kurban bayramının gelmesi ile , insanlar araç arayışına başladı . Normalin çok çok üstünde olan 2. el piyasasından vatandaş dertli satıcı ise memnun . Bayramın yaklaşması ile ihtiyacın yoğun olacağı otomobillerden bazıları ise aşırı fahiş fiyata alıcısını bekliyor .

 

 

Piyasa değeri 40.000 TL olan bir araca satıcılar ağzını 45.000 TL den açıyor . Bu fiyatı daha fahiş hale getirerek müşterisini bekleyen satıcılarda mevcut. 2. el piyasasında dolandırıcılarında cirit attığını düşünürsek , gerçekten sıkıntılı bir piyasada olduğumuz gayet net bir şekilde ortada .. Bu konu ile ilgili uzmanların açıklamasında ; Bayram öncelerinde artan fiyatların normal olduğu , vatandaşların fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek için gelen bu fırsatı geri çevirmeyeceklerini ve hem alıcı hem satıcıların dikkatli olması yönünde . Bunun yanı sıra yerli otomobil üretimi hakkında da bilgiler veren uzmanlar , yerli otomobil piyasaya girdiğinde pek bir değişimin olmayacağını aksine daha ilginç şeylerlerle karışılaşılabileceğinin de vurgusunu yapmaktadırlar .

 

Hem alıcıların hem satıcıların dikkatli olması gereken 2.el otomobil piyasasında en son kurban , 100.000 TL’lik aracını 25.000 TL peşin 75.000 TL çek ile satan ve çekin karşılığını alamayan bir vatandaşımız olmuştur . Bu gibi konulara dikkat etmek gerekir . Araba alıp satarken şartların güvenli olması , güvenilir kişilerden alım-satım yapılması bizim önerimizdir. Bir taraftan yıllarca galericilik mesleği ile uğraşan esnaflarında göz önünde bulundurulması gerekir. Piyasadan 2-3 bin lira fazla değer biçen güvenilir galericiler yaptıkları meslek gereği haklarını istemektedir ve daha güvenli bir satış yapmaktadır . Araçlarına her türlü kefil olan galericileride dikkate alabilirsiniz . Kurumsal firmalarda bir diğer 2. el otomobil alım-satım tercihidir.

 

Hepinize kazasız mutlu günler dileriz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön