Çatlaklara Ne İyi Gelir? | Websohbet.com
giriş yap

Çatlaklara Ne İyi Gelir?

Çatlak, cilt dokusunda oluşan bozukluklardır. Çatlaklar 3 kısımda incelenir. Birinci kısım hafif çatlaklardır. Belli belirsiz bir izi vardır. İkinci kısım, çatlaklar el ile dokunulduğu zaman, fark edilmez. Ancak görüntüsü vardır. Üçüncü kısım çatlaklar, derin çatlakladır. Cildin dokusu bozulmuştur, gözle görülebilir, elle dokunulduğu zaman hissedilebilir.

                Çatlakların birçok nedeni vardır. Hızlı kilo alıp vermek, sağlıklı ve dengeli beslenmemek, hormonal bozukluklar, doğum yapmak bunlardan birkaçıdır. Çatlaklar için yapmanız gereken en güzel şey, çatlak oluşmadan önce tedbir almaktır. Çatlaklar yeni oluştuğunda müdahale edilirse, kaybolma şansı vardır. Ancak derin çatlaklarda evde yapabileceğiniz bitkisel kürler fayda etmez. Derin çatlaklardan kurtulmak için, lazer tedavisi yaptırabilirsiniz.

                Çatlaklara ne iyi gelir, çatlaklardan kurtulmak için neler yapmak gerekir, konusunu konuşuyoruz. Çatlaklardan kurtulmak için, öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanın. Çatlaklar, vücudun susuz kalması sonucu da oluşur. Günde en az 2.5 litre  su içmeyi alışkanlık haline getirin.

                Çatlakların kan dolaşımın bozulması ile de alakası vardır. Kan dolaşımını düzenlemek için, doğru nefes alma tekniklerini öğrenin. Nefesi, bir birimde aldıktan sonra üç birim içinizde tutun. Sonra bir birimde dışarıya verin. Doğru nefes almayı alışkanlık haline getirdiğiniz takdirde vücudun bütün hücrelerine oksijen ulaştırmış olacaksınız. Oksijenle birlikte kan dolaşımı düzene girer.

                Çatlaklar için, cildi besleyen E vitamini açısından zengin gıdaları tüketin. Çatlaklar için, evde kolayca bulabileceğiniz, zeytinyağını kullanabilirsiniz. Özellikle gebelik döneminde karın bölgesinin çatlamaması için, zeytinyağı ile gün aşırı karın bölgesini yağlamak, çatlakların oluşmasına engel olacaktır.

                Çatlaklar için, doktorunuzun önerdiği çatlak kremini kullanabilirsiniz. Ancak çatlak kremleri ekonomik açıdan biraz cep yakabilir. Bunun yenine daha ekonomik olan doğal ürünlerden badem yağı kullanabilirsiniz. Badem yağı çatlaklar için iyi bir çözümdür. Çatlaklar için badem yağı kullanmak isterseniz, banyodan hemen sonra, cildin gözenekleri açıkken, badem yağı sürün. Masaj yaparak badem yağını iyice yedirdikten sonra, yıkamadan kıyafetlerinizi giyebilirsiniz.

                Çatlaklar için kullanabileceğiniz bitkisel yağlardan biri de üzüm çekirdeği yağıdır. Üzüm çekirdeği yağının hücreleri yenileyici özelliği vardır. Çatlaklar için üzüm çekirdeği yağı kullanmak isterseniz, banyodan hemen sonra, üzüm çekirdeği yağını çatlaklar üzerine sürün. Masaj yaparak yağı cilde yedirin. Üzüm çekirdeği yağı, cildin hasarlı bölgesini hızlı bir şekilde onarır.

Çatlaklara Ne İyi Gelir?” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön