kısa yollar Giriş
icon
icon
En Uygun Araç Kasko Sorgulama

Yüksek rakamlar ödeyerek satın almış olduğunuz ve sizin için kıymetli olan aracınızın karayollarına çıktığı anda karşılaşacağı çeşitli sorunları göz ardı edemeyiz. Bu sorunlara karşı önlem alabilmek adına yapılan araç kaskosu oldukça faydalı bir uygulamadır. Bu bağlamda sıkça sorgulanan araç kasko yıllık fiyatları değişkenlik göstermek ile birlikte genel olarak az miktarda yapılan ödemeler sonucu karşılaşılabilecek yüklü masraflara karşı koruma oluşturmaktadır.

Kasko Nedir

Aracınızın kaza, çalınma, çalınmaya teşebbüs ve yanma gibi hallerde oluşması muhtemel zararlara karşı güvence altına alınmasını sağlayan bir sigorta türüdür. Kasko yaptırdığınız takdirde araçta oluşabilecek hasarların tüm maliyeti sigorta şirketine devredilir. Dolayısı ile araç kasko değeri sorgulama oldukça ilgi görmektedir. Kasko değeri, kasko fiyatını belirlemede yardımcı araç bedeli olurken, bu fiyat aynı zamanda motorlu taşıtlar vergisi ödemesinde de temel alınmaktadır. Araç kasko değerini internet üzerinden hesaplayabileceğiniz gibi kişisel sigorta danışmanınızdan da isteyebilirsiniz.

Size En Uygunu Seçin

Günlük hayatta karşılaşılabilecek sorunlar göz önüne alındığında kaskonun önemi oldukça belirgindir. Bu bağlamda araç kasko olup olmadığını sorgulamak büyük önem taşımak ile birlikte kaskonun neleri kapsadığını bilmek de gerekir. Genel olarak kasko çarpılma, yangın, çarpma, çalınma ve enflasyon gibi durumlar karşısında aracı güvence altına almaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda ya da isteğinize göre ek sözleşme yaparak kaskonun teminat kapsamına terörist eylemler, deprem ve sel gibi eklemeler de yapılabilir.

Yazı drug Tarafından 25.05.2017 Tarih, Saat 11:59 ‘de Eklendi.

FacebookPaylaş
728x90 reklam alanı
Yorum Yap

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.