İletişim Çağında İletişimsizlik | Websohbet.com
giriş yap

İletişim Çağında İletişimsizlik

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullandığımız telefonlara da bir çok özellik eklenmiştir. Bununla birlikte her geçen gün yeni modelleri de çıkmaya başlamıştır. Günümüzde en çok kullanılan telefonlar ise akıllı telefonlardır. Bu telefonlara istek o kadar çok arttı ki çılgın telefon tüketimi sonucunda her marka, her yıl bir üst modelini çıkarma yarışına girmiştir. Peki bu akıllı telefonlar ne kadar yararlı ne kadar zararlı ? Yararı mı daha ağır basar zararı mı ?

Bugün çoğu insan haberleşmek için telefon kullanmaktadır. Çoğu işini telefondan yapmaktadır. Fakat bu akıllı telefonların insanların yüz yüze iletişiminde neleri alıp götürdüğü ortada. Akıllanan telefonlarla, sözde sosyal hayat ama aslında asosyal bir hayat yaşıyoruz. Telefonlarla iletişim arttıkça yüz yüze gelemeyen bir nesil ortaya çıkmaya başladı. Bu durumun iyi mi yoksa kötü mü olduğu tartışılabilir bi hale gelmiştir.

İletişim Çağında İletişimsizlik” hakkında 3 yorum

  1. Eski gunleri ozledim teknoloji gelistikce insanlarin reel iletisimi azaldi hatta kopma noktasina geldi. Keske iletisimle birlikte kendimizide gelistirebilsek…

  2. Akıllı telefonlar o kadar hayatimizi kaplamis durumda ki mesela benlm gece uyurken sabah uyandigimda gun icerisinde sıkca elimden dusurmedigim, basina birsey geldiginde evlat acisi cekermiscesine uzuldugum can yoldasim durumunda kendisi.

  3. Teknoloji çağın gereği.Yerinde zamanında ve abartmadan kullanılırsa yararlı. Herşey gibi fazlası zarar. Asosyal bir toplum olmamaliyiz.
    İletişim için kullanmalıyız sohbet için değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön