İstanbul, Türkiye’nin nüfus bakımından en yoğun şehridir. Ticaretin kalbi İstanbul da atar. Tarih boyunca önemini hiç kaybetmemiş olan şehir, geçmişin her döneminde başkentlik yapmıştır.
Çok önemli kültür merkezimizdir.İstanbul Türkiye nin kuzeybatısında, kıtaları bir araya getirir. Avrupa da ki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir.
Tarihi eserleri, turist çekmektedir.Bunlardan en önemlilerinden Ayasaofya Müzesi, Bizans İmparatoru 1.Jüstinyen tarafından M.S. 532-537 arasında inşa ettirilmiş bazilika planlı bir patrikkatedrali olup, 1453 yılında İstanbul un fethedilmesiyle Fatih Sultan Mehmet Han tarafından camiye dönüştürülmüştür. Fatih Sultan Mehmet tarafından 1478 yılında yapılan Topkapı Sarayı dünyaca ünlüdür. Adeta bir şehri andıran Kapalı Çarşı, dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biridir. İstanbul un güzelliğini, tarihi eserlerini yaza yaza bitiremeyiz. İstanbul Boğazı, Karadeniz ile Marmara Denizini birbirine bağlayan su geçididir. İstanbul un en büyük simgelerinden biri olup, Doğu Roma İmparatorluğuna ve Osmanlı Devleti ne uzun süre başkentlik yapmıştır.
 çok kalabalık yoğun çalışılan bir şehir olduğunu biliyoruz. şehir, Türkiye’de yer alan şehir ve ülkenin 81 ilinden biri. Ülkenin en kalabalık, ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehridir. İstanbulda gezilecek, görülecek ve tadılacak, yapılacak 34 öneriyle şehri bizimle keşfetmeye ne dersiniz? şehirde hem size ucuza mâl olacak hem de keyifle yapabileceğiniz aktivitelerden biri sinema günleridir. Yanında patlamış mısır ve kolanın eşlik edeceği bu etkinliğin size maliyeti 34 TL’den bile az. Nostaljiye, Yeşilçam’a ya da sinemaya tutkun olanların seveceği Sinema ve Televizyon Müzesi, Pazartesi hariç, haftanın her günü 10.00-18.00 saatleri arasında gezilebiliyor. Beyoğlu’nda Galatasaray Lisesi’nin yanındaki Yeni Camii Sokak’ta yer alan ve giriş ücretinin 10 TL olduğu bu müzeyi gezerken 24 TL kâr edebilirsiniz. Hatta öğrenciyseniz giriş ücreti 5 tl böylece daha da çok kâr edebilirsiniz.
şehri tepeden bakmanın keyfini yaşabileceğiniz Galata Kulesi’ne çıkarken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın. Kulenin giriş ücreti 10 TL, cebinizde para kaldığına göre kulenin cafe ve restaurantında bir kahve içebilirsiniz.

Www.Websohbet.com ailesi olarak iyi sohbetler dileriz.