Büyük Harf : Sanal ortamda büyük harf bağırmayı temsil etmektedir. Dikkat çekmek için ve vurgulamak adına bazı kelimeler büyük harf ile yazılabilir. Cümle halinde bir bütün olarak büyük harf kullanımı aşırıya kaçtığından kanaldan uzaklaştırılma sebebidir.

Küfür/Kötü sözler/Hakaret/Seviye: Sohbet esnasında Sohbet kullanıcılarını ve/veya websohbet.com’u ve/veya üçüncü şahısları küçük düşürücü, hakaret içeren, taciz ve tehdit edici itham ve iftiralarda bulunmak yasaktır. Sunucu yoneticilerine (operatörlerine), kanaldaki kullanıcılara hakaret ve websohbet.com adına haksız, yersiz konuşmak ban sebebidir.

Rahatsızlık/Tartışma: Kanallar, birçok farklı kültürlerden gelen insanların sohbet ettiği bir ortamdır. Kimse kimsenin fikrini benimseyecek diye bir kaide yoktur çünkü herkes özgürdür ve her kullanıcı bir bireydir. Bir insanın dini/ırkı/siyasi görüşü nedeniyle başka bir insan tarafından yargılanması kesinlikle söz konusu değildir. Böyle bir tartışma içerisine girildiğinde bu sonu olmayan bir probleme dönüşür. Kanaldaki diğer kullanıcılar bu durumdan rahatsızlık duyacağı için 2 veya daha çok kişinin katıldığı bu durum problem aksettirmekte olduğundan, buna mahal veren kullanıcı/kullanıcıların kanaldan uzaklaştırılması gerekir. Sohbetlerde genel ahlak, görgü ve toplum kurallarına uygun olmayan, taciz ve tahrike yol açan, pornografik olarak nitelendirilebilecek hiçbir yazı, resim, materyal veya unsur kullanmamaya ve hiçkimseyi bunları kullanmaya teşvik etmememiz gerekmektedir. Aksi takdirde kanallardan uzaklaştırılırsınız.

Reklam : Kurumsal reklam ve ticari amaçlı konuşmalar yapmak yasaktır. Reklam tespitinde kanaldan değil sunucudan direkt uzaklaştırılırsınız. Bunun dışında yapılan reklam özel oda kanalına ait reklam ise, kanalınız üzerinde ceza-i işlem başlatılır.

Renkli ve kalın yazı: Renkli veya kalın yazılar sadece dikkat çekmek amacı ile kullanılırlar. Fakat sürekli veya sık sık kullanımı halinde kanaldaki kullanıcılara rahatsızlık verecek şekilde görüntü kirliliği yaratırsınız ve bu kanaldan uzaklaştırılma sebebidir.

Flood/Uzun yazı: Flood’un kelime anlamı su baskını, seldir. Flood’un 2 türü vardır. Belli bir süre içinde belli bir sayıda satır kullandığınızda ya da belli bir süre içinde belli bir karakter uzunlukta yazı yazdığınızda flood olarak tespit edilir ve kanaldan uzaklaştırma sebebidir. Flood yapmamak için kelime kelime yazıp yollamak yerine cümle kurmaya çalışınız. Uzun bir yazı yazarken yazıyı bir kerede değil, parçalara bölerek yazınız. Bağlantınızda yavaşlama olduğu zaman yazdığınız yazılar bir anda ardarda yazılmış gibi görüneceği için bu tür durumlarda da farkında olmadan flood yapmış olursunuz. Flood yaptığınızda kanaldan uzaklaştırılabilirsiniz.

Nickler: Karşı cins için arayış bildiren Cam-Msn uzantılı, veya cinsel kimliğinizi belirten nickler ile; cinsellik kanallarına girebilirsiniz. Bu ve benzeri nicklerle belirtilenin dışındaki kanallara girdiğinizde,kanaldan uzaklaştırılırsınız. Bunun dışında rahatsızlık verici nickler kullandığınızda nickiniz yasaklanabilir veya karaliste uygulamasına alınabilir. Karalisteye alınan nickler kanallara girdiklerinde otomatik olarak atılırlar. Şifreli ve yasaklanmış bir nicke geçmek istediğinizde otomatik olarak sunucuda guest olarak nick değiştirirsiniz . Bu gibi durumlarda /nick yeninick komutunu kullanarak nickinize geçersiniz.