Teknoloji ve İnternet | Websohbet.com
giriş yap

Teknoloji ve İnternet

Teknoloji her geçen gün bize farklı imkanlar sağlamaktadır. Bunlardan biri de tabi ki çoğunun olmazsa internet. İnterneti kimi iş için kullanırken kimisi de vakit geçirmek için kullanıyor.
Peki insanların internette vakit geçirme nedeni ne olabilir ? neden böyle bir ihtiyaca gereksinim duyarlar ? Çoğu insan aslında gerçek hayattan bunalıp nefes almak için interneti kullanıyorlar.
İnternette zaman geçirmek ve zamanının geçmesini isterler. İnternet bağımlısı olanlar bile var. İnternet olmayınca nefes alamıyorum diyenler bile var… İnternette zaman geçirmeyi abartanlar da var. Mesela tüm gününü bilgisayar karşısında geçirenler var.
Teknoloji iyi ama her şeyin fazlası zarar olduğu gibi internetin de fazlası zarar. Dengeyi kurmak lazım. İnterneti de gerektiği kadar kullanmak lazım. Siz farkında değilsiniz ama zaman geçip gidiyor. İnternete harcadığınız vakite gün gelir pişman olursunuz.
Ama son pişmanlık fayda etmez. O yüzden pişman olacağınız şeylerden kaçının ve her şeyi zamanında ve yerinde, yeterli kadar yapın. İnternet bazen yararlı olur ama bazen de tahmin bile edemeyeceğiniz zararlar verir. Başınıza gelmeden bunu anlayamazsınız. Umarım anlamak zorunda da kalmazsınız.
İnternette geçirdiğini her fazla zaman, sizi ailenizden, arkadaşlarınızdan, sevdiklerinizden uzaklaştırır. Onlara harcadığınız zamanı internete harcamaya başlarsınız farkında olmadan. Siz bunun farkında olmazsınız ama sevdikleriniz bunu farkeder.
Geçen her zamanda aslında sevdikleriniz de kaybedersiniz, uzaklaşırsınız. Sevdiklerinizi kaybetmeden bunun farkına varırsınız inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön