Yerli otomobil | Websohbet.com
giriş yap

Yerli üretim araçları üretecek firmalar belli oldu

Yıllardır ülkemizde adı geçen yerli otomobil söylemleri sonunda sonuca ulaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok istediği yerli otomobil sonunda kimin üreteceği konusunda netlik kazandı. Ülke kalkınması açısından önemli olan yerli otomobil bir çok firmanın katıldığı ihale ile üreticilerine ulaşarak , ülke adına büyük bir adım atıldı. Bu sayede otomobil üretilerek hem yurt içi hem yurt dışı otomobil satışlarının büyük oranda değişmesi hedefleniyor. Ayrıca 2. el piyasasınında düşeceği belirtiliyor.

Peki kim bu yerli otomobili üretecek olan firmalar dersek ;

1- Anadolu grubu ; Isuzu üreten firma yerli otomobil konusunda da adımları atmış oldu.

2- BMC ; yıllardır ülkemize hizmet eden bir çok ürünü bulunan bir firmada ihalede varım dedi.

3- Kıraça holding ; Ülkemizde kullanılan araçların askeri alanda da bir çok aracı olan KARSAN da yerli üretim de var .

4- Turkcell ; Türkiyenin iletişim ağının bir çoğunu alt yapısını elinde bulunduran Turkcell de projede yer alıyor.

5- Zorlu holding ; Vestel markasının üreticisi firmada yer alıyor.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ ın büyük destek verdiği bu proje de gerekirse KOSGEB tarafından yada devletin kaynaklarından bu firmalara destek verilerek büyük kalkınma sağlanacağı ümit ediliyor . Konuşmasında ilk otomobili de ben alacağım diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , bu projeye en büyük desteği verenlerden birisi olmakla beraber atılımda ki firmaların da güvenini kazanarak proje adına yararlı şeyler yapacağı düşünülüyor .

Bizlere düşen ülkemiz adına hayırlı olması ve kaliteli ürünlerin son kullanıcıya ulaştırılmasıdır. Umarım güzel bir proje olur ve ihracatımız artar . Ülke sıralamasında üst yerlere geliriz.

Yerli üretim araçları üretecek firmalar belli oldu” için bir görüş

  1. Bu islerde gec bile kaldik gercekten bizler boyle isleri hakediyoruz gecen gene baktim elektirikli araclarimiza gurur duydum bu tip islerin devami olur insallah anadolu arabasi gibi olmaz boyle bir paylasimda bulunup bizi daha cok bilgilendirdiginiz icin cok tsk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön